İple Kepçe Kulak Ameliyatı

Görsel Anlatımlı Videolar

Bildiğiniz gibi kepçe kulak ameliyatlarında kullanılan teknik olan iple kulak estetiği tekniği ile kişinin kulaklarına neşter vurmadan kan akmadan basitçe sadece 15 dk içerisinde kulaklarında ki kepçelikten kurtarabiliyoruz. 

Bu ameliyat ile istenilen açıda ve estetikte kulaklara sadece 15 dk içerisinde kavuşabilirsiniz. İple kepçe kulak estetiği güvenli ve kalıcı bir yöntemdir. Yani belirli bir süre sonra tekrar ameliyatı yaptırmanıza gerek yoktur.

İple Kepçe Kulak Ameliyatı Nasıl Yapılır  ? 

iple kulak ameliyatı kulak kıkırdağınız geriye doğru alınması işlemidir. Bu geri alma işlemi esnasında özel estetik ipleri kullanılır. Bu iplerin ömrü uzun yani kalıcı ipler dir. İple kepçe kulak ameliyatı lokal anestezi ile yapılır. Yani sadece kulağın tamamının uyuşacağı şekilde anestezi verilir. 

İple kepçe kulak estetiği Sonrası 

ip ile yapılan bu ameliyat sonrasında aynen ameliyat esnasında olduğu gibi sonrasında da rahat ve hasta açısından konforludur. Ameliyat sonrasında minik bir bandaj çıkartılması yapılması gerekecektir. Onu da genelde akşam hastalarımıza verdiğimizi tarifle kendilerine bile yaptırıyoruz. 

İple kepçe kulak ameliyatı dan bir gün sonra duş ve banyo ihtiyaçlarınızı rahatlıkla görebilirsiniz. İş hayatınıza normal sosyal hayatınıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.  

İple Kepçe kulak ameliyat Bakımı

İple kepçe kulak ameliyatı sonrasında bakım hasta için oldukça basittir. Zaten bir gün süre ile küçük bandajlar olacaktır onları da doktorun söylediği gibi yapılarak rahatlıkla çıkartılabilir. Ayrıca kulakları fiziksel etkilerden korumak gerekir. Halı saha veya kulaklara fiziksel zarar verebilecek her türlü etkinlikten uzak durulmalıdır. Bunun dışından bir hasta sonra doktora kontrol olunarak bu ameliyat sonrası bakım tamamlanmış olacaktır.

İple kepçe kulak ameliyatı kimlere yapılabilir ? 

iple kepçe kulak estetiği her hasta için uygulanamaz. Kıkırdak fazlalığı yoğun olan hastalarımız için bu işlem uygun olmayabilir. Bunun dışında yaş fark etmeksizin herkes bu ameliyatı rahatlıkla olabilir.Kepçe kulak ameliyatı olan hastaların hangi teknikle nu işlemi olacağına doktor muayene sonrasında karar verebilir. iyi çekilmiş bir fotoğraf veya bizzat doktora muayene doktorun hangi tekniği uygulayacağını belirler.

iple kepçe kulak ne kadar güvenli 

iple kepçe kulak ameliyatları başarı oranları oldukça yüksektir. Bu oran yüzde 98 civarındadır. Bazı hastaların gene kulak yapılarından kaynaklanan sorunlar ortaya çıksa da, bu telafi edilemeyecek bir durum değildir. Ameliyat sonrasında revizyon işlemleri yapılarak hatlar giderilebilir. Başarı ve kalıcılığı bakidir. 

İnternet ortamında iple askı tekniği hakkında olumsuz yorumlar olabilir. Bu da bu tekniği tam olarak bileyen hekimlerin tecrübesizliğiyle alakalı olabilir. Tabi ki bu tekniğe hakim doktorlar mevcuttur. Fakat uygulama yeni olduğundan bazı aksaklıklar çıksa da klasik yönteme göre daha başarılı ve kolay bir tekniktir.

İple Kepçe Kulak Ameliyatı Başarı oranı

İple ile yapılan kepçe kulak ameliyatların da başarı oranı yüzde 98 ler seviyesindedir. Yani eğer kulağınızda diğer insanlardan daha farklı fiziksel veya genetik bir sorun taşımıyorsanız, ameliyatınız sonrasında kulaklarınız oldukça düzgün ve sağlıklı olacaktır. 

Ayrıca ameliyat olduktan sonra belirli bir yıl sonra bu ameliyatı tekrarlamanız gerekmez. Yani ameliyat bir kerelik olup, sonradan revizyon gerektirmez. kalıcı ve kesin çözümdür. İnternet ortamında dolaşan yorumları okuduğumda çoğu kimsenin bu ameliyat olduktan sonra özellikle iple askı tekniğinde çok sorun yaşadığını görüyorum.

Hemen belirtilmelidir ki, bu ameliyat yeni bir tekniktir. Bu yüzden her estetik cerrah bu ameliyatı yüzde yüz başarılı geçirmeyebilir. Bu verdiğim başarı oranı yüzdeleri tamamen kendim içindir. İple kulaklarınızı düzelttirmek istiyorsanız eğer, sıkı bir araştırma içerisine girmenizi tavsiye ederim.

İple Kepçe Kulak Ameliyatı Fiyatları 

İple kepçe kulak ameliyatı fiyatını İnternet üzerinden vermek devlet tarafından yasak olan bir şey. Zaten bu ameliyatın net bir fiyatı da yoktur. Sitemiz üzerinden kulaklarınızın belirgin bir şekilde görüldüğü fotoğrafınızı bize gönderirseniz eğer, size net bir fiyat vermemiz mümkün olacaktır.

İple kepçe kulak ameliyatı fiyatları bir de seçilen hastanenin kalitesine ve konforuna göre de değişir. Kimi hastalarımız konforuna düşkün olabiliyor. bu yüzden portföyümüzde her çeşit hastane bulunduruyoruz. Hastamızın istediği hastane de ameliyatımızı gerçekleştiriyoruz.

iple kepçe kulak estetiği yapan doktorlar

İple kepçe kulak ameliyatını estetik ve plastik cerrahi uzmanları tarafından yapılır. Bu iş tamamen estetik ve yüz ve cilde büyük temas gerektirir. Estetik cerrahların da eğitimi tam olarak bu yöndedir. Bu ameliyatı bende yaparım diyen ama estetik cerrah olmayan doktorlara kesinlikle itimat etmeyiniz. Her işin bir uzmanı olduğunu unutmayınız. Hele ki iple askı tekniği tüm estetik cerrahların bile yapabildiği bir şey değildir.

Ben şahsen bu teknik üzerinde oldukça araştırma geliştirme ve pratik kazandığım için, ameliyatı gönül rahatlığı ile yapabildiğimi iddia ediyorum. 

Konu hakkında tüm sorularınız için iletişim bölümünden bana soru gönderebilirsiniz. 

Sağlıklı ve Mutlu Günler Dilerim

Op Dr Ali Mezdeği

Bu Makale 8.511 kez Okunmuştur.

Anahtar Kelimeler: , , , , ,

37 comments:

Tolga18 Ocak 2014 at 00:16Reply

Mrblar.ben ameliyat olmak istiyorum gerçi ameliyat demek doğrumu bilmiyorum çnkü ğrk ameliyat sayılmıyor sanırım bir tedavi oluyor.sıkıntı şu ki benim kulaklarım size göre nasıl bilmiyorum ama ben büyük olduğunu ve açık olduğunu düşünyrm biraz bu açıkkığı kapattımız taktirde düzelceğini düşünyrum.

Konu ile ilgili detaylı görüşmek isterim
Tel 05301443918
Tolga çetinkaya

Algevis18 Ocak 2014 at 09:10Reply

kepçe kulak ameliyatları ile ilgili tüm sorularınız için 0212 241 3 241 numarayı arayabilir veya iletişim kısmından doktor beye sorularınızı iletebilirsiniz.

Vugar23 Şubat 2014 at 10:57Reply

Merhaba ben Vugar sizde iple kepce emeliyatinin fiyatini bilmek isterdim.

kadir19 Mart 2014 at 09:49Reply

Kulak çekme operasyonunun fiyatını öğrene bilirmiym rica etsem 05423099237

ali14 Nisan 2014 at 12:39Reply

Merhaba benim sadece sol kulağım sağdakine göre biraz daha kepçe. Bunu diğer kulağa oranla iple ameliyat etmek mümkün mü ? Birde Fiyatını öğrenmem gerek eğer uygunsa hiç beklemeden yaptıracağım. Cevaplarsanız sevinirim.. saygılar

asli9 Mayıs 2014 at 13:53Reply

bnm sag kulagim kepce ama altlari degil ustu cikkin sol kulagim o kadar cok dsgil az denilebilecek bi kepcelikte ben tek sag kulagimi ameliyat daha dogrusu tsdavi ettirmek istiyorum ucret ne kadar olur

ahmet15 Haziran 2014 at 19:06Reply

benim kulağım biraz kepçe acaba iple tedavi olurmu. 15 dakika sonucunda düzelirmi. fiyatı ne olur

Algevis16 Haziran 2014 at 06:38Reply

iletişim kısmımızdan doktor beye direk ulaşabilir, sorularınızı iletebilirsiniz.

site yönetimi

ece21 Eylül 2014 at 10:48Reply

merhaba bende kepçeyim ve iple amleliyat olmak istiyorum kulaklarım büyük ve açısıda çok önde fakat tam arkaya yatırmak istemiyorum çok az geriye yatıp yelken kulak olsa yeter ben 15 yaşındayım lütfen yardım edermisiniz çok bunalımdayım 🙁

baran3 Kasım 2014 at 22:03Reply

Yapılan ameliyattan sonra ipin kopma ihtimali varmı peki mesela 5 6 yaşında çocuklara aynı yöntem uygulandigg zaman ilk okul öğretmeni tarafından kulağı Çekilirse ipin kopma ihtimali varmı

Emrah28 Kasım 2014 at 16:51Reply

Ben emrah iple kepce kulak tedavisinde ucreti ne Kadar soylebilrmisiniz Benim iki kulaklarim o Kadar da kepce degil AMA hala alykonusu olabiliyor lutfen yard im edin msj bekliyorum simdiden tesekkurler

muhammet3 Şubat 2015 at 23:24Reply

Merhaba ben muhammet iple kepçe kulak amaliyatinin fiyatini öğrenebilir miyim teşekkürler 05385111470 mesajinizi bekliyorum

berat14 Mart 2015 at 17:14Reply

Tek kulagım arkaya yatıkken diğeri kepçe hocam tek kulak fiyatı ne kadar valla kurtulmak ıstıyorum artık yazın çalışır ne lazımsa öderim o kadar bunaldım

Uğur29 Mart 2015 at 20:07Reply

Bende bu tedaviyi uygulamak istiyorum ama fiyatları ne kadar onu öğrenebilirsiniz bilirmiyim bana ulaşmak için 05435153628

ahmet8 Nisan 2015 at 09:43Reply

kullanılan ip sürekl kulakta mı kalıyor kalıyorsa insanı rahatsız edermi bide kulağa arkadan güneş ışığı geldiğinde ip gözükür mü?

Furkan23 Mayıs 2015 at 11:54Reply

Ben ameliyat olucam yazın fiyatını öğrenebilirmiyim 05535498734

Psikolojim bozulmaya başladı3 Haziran 2015 at 23:16Reply

Ameliyatlarınız hâlâ devam ediyor mu ? Yorumu gördüyseniz cevap verirmisiniz . Ben 16 yaşındayım küçüklüğümden beri aslında rahatsız eden bir durum ama sürekli bişey yokmuş gibi davranirim kulaklarım kepçeden ziyade büyük gibi,ama arkadan bakınca fark edilebiliyor .Doktor bey lütfen yardımcı olabirmisiniz?

Efnan4 Haziran 2015 at 07:50Reply

ben doktor beye mesaj attım fakat mesajıma geri dönüş olmadı bir an önce ilgilenseniz artık

Algevis12 Haziran 2015 at 14:42Reply

Sorularınız için sitemizin iletişim kısmından soru göndererek doktor ali bey e ulaşabilirsiniz. Yorumlar çok yüksek yoğunlukta olduğundan cevap vermek zor olmaktadır..
Saygılarımla
Site Yönetimi

fırat kıykaç7 Temmuz 2015 at 21:05Reply

merhaba ben fırat kulaklarımın ustu kafatasımdan 2 3 cm uzak ıple amelıyat yapabılırmısınız ltfen yardım edın

Mehmet Akyüz2 Ağustos 2015 at 06:54Reply

Merhabalar hocam erkeklerde 25 derece ve üstü kepçe kulak oluyormuş (kafatasının kulağa açısı) bende 45 derece ve kulaklarım normal boyutlarda sadece açı farkı var birde kulağımın arka kısmında iğne topu kadar büyüklükte kıkırdak var ve dokununca belli oluyor iple kulak ameliyatı olmak istiyorum buna göre fiyat aralığı nedir kıkırdağın bir zararı olur mu

mucahıt1 Eylül 2015 at 07:25Reply

merhaba benım kulaklarım da kepcelık var bu yuzden psıkolojım alt ust oldu yardım almak istıyorum lutfenn

ALP10 Eylül 2015 at 10:16Reply

MRBLAR HOCAM 26 YAŞINDAYIM NETTEN ARAŞTIRIRKEN CERRAHİ OPERASYONA GRE GAYET RAHAT OLAN İPLE TEDAVİNİZİ GÖRDÜM OPERASYONU GEÇİRDİKTEN SONRA AÇILMA GBİ DURUMLAR SÖZ KONUSU OLURMU VE KALICI Bİ YÖNTEM Mİ?ŞİMDİDEN TŞKLER

abdurrahman14 Eylül 2015 at 20:06Reply

whatsapptan msjdan caldırın kapatın lütfen merak içindeyim şu anda

Op Dr Ali Mezdeği16 Mayıs 2017 at 13:03Reply

Randevu, Fiyat ve Ameliyat hakkında ki Tüm sorularınız için ;
WhatsApp Hattımız : 0543 241 3 241 den yazabilir veya arayarak bilgi alabilirsiniz.

Fatih yilmaz27 Eylül 2015 at 21:30Reply

SİTE YÖNETİMİ SORULAR ÇOK SIKLIKLA GELIYOR DOGRU AMA HERKEZIN SORDUGU BIR SORUYA TEK CEVAP VEREBILIRSINIZ IPLE YAPILAN OPERASYONUN FIYATI ORTALAMA NE KADAR???????ARTIK CEVAP VERIN LUTFEN…

Algevis28 Eylül 2015 at 05:55Reply

Merhabalar ;

İnternet üzerinden fiyat bilgisi vermek devlet sağlık bakanlığı tarafından yasaklanmıştır.
Bu yüzden fiyat bilgisi almak için ; http://iplekepcekulakameliyati.com/iletisim-bilgilerimiz
iletişim sayfamızdan formu doldurarak veya 0212 241 3 241 numaralı hattımızdan fiyat bilgisi alabilirsiniz.
Anlayışınız için teşekkür eder, mutlu günler dileriz
Site Yönetimi

yasin8 Aralık 2015 at 11:40Reply

Merhabalar
Ben 2015 Nisan ayında kepçe kulak ameliyatı oldum. İlk iki ay görünümü gerçekten çok iyidi sonradan açılmaları farkettim doktoruma danıştığımda bunun gayet normal olduğunu söyledi kulağın şekili oturması konusunda, ama kulaklar yine eski haline geri döndü ve tekrar kendi doktorum ameliyat etmek istedi. Ayrıca şunuda söylemeliyim benim kulak kıkırdağım çok kalın ve sert doktor bu yüzden dikişlerin tutmadığını ve bu ameliyat da kıkırdaktan bi parça alıcağını söyledi. Yine benzer şeyler yaşadım ilk üç ay kadar sıkıntım yoktu. Şimdi de sağ kulakta açılma yırıtılma var tekrar aynı şeyleri yaşamak istemiyorum bu konuda bana ne önerirsiniz. Ayrıca iple tedavi konusunda bilgi almak istiyorum. Sizce normal tedavi mi yoksa iple tedavi mi daha sağlıklı. Teşekkürler.

SERKAN12 Aralık 2015 at 16:15Reply

05438493052

Eyüp Yağcı16 Aralık 2015 at 19:52Reply

Subaylık düşündüğüm için kepçe kulak operasyonu yaptırmak istiyorum rica etsem bana mesaj yoluyla fiyatını eposta atarmısınız smsde olur 546 934 92 76 .( Sınava çalıştıgım için cevap veremeyebilirim araya girince size tekrar dönerim )

Op Dr Ali Mezdeği16 Mayıs 2017 at 12:57Reply

Randevu, Fiyat ve Ameliyat hakkında ki Tüm sorularınız için ;
WhatsApp Hattımız : 0543 241 3 241 den yazabilir veya arayarak bilgi alabilirsiniz.

uğur29 Ocak 2016 at 10:49Reply

arkadaşlar adam numarayı yazmış arayın öğrenin diye haka netten fiyat bilgisi öğrenmeye çalışıyosunuz öğrenmeniz saniye sürüyo

Op Dr Ali Mezdeği16 Mayıs 2017 at 12:56Reply

Teşekkürler uğur bey katılımınız için.

buse17 Mart 2016 at 01:32Reply

numarasını veren doktor arkadaşmı yoksa amaliyat olmak isteyen kişimi hiçbirşey açıklamamış ki..???

admin19 Mart 2016 at 13:47Reply

Merhabalar ;

İletişim numaramız 0212 241 3 241 dir. Bu numara dışından bir iletişim numaramız yoktur. arayarak detaylı bir bilgi alabilirsiniz.
İyi Günler Dilerim

nisa3 Ekim 2016 at 19:55Reply

peki ameliyat olduğumuz dakika bizim kulağımızı mı uyuşturuyo yoksa bizi bayıltıyo musunuz

Op Dr Ali Mezdeği16 Mayıs 2017 at 12:56Reply

Merhaba nisa hanım ;
Ameliyat esnasında sadece kulak uyuşturularak ameliyat yapılır. siz ayık kalırsınız.
İşlem yarım saat sürer. Aynı gün ameliyat bitiminde eve dönebilirsiniz.